Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Eurowizja 2011

Coroczne finały (i półfinały) konkursu piosenki Eurowizji to obecnie już nie tylko wielkie wydarzenie, ale wręcz kombinat, zatrudniający kilkanaście firm z różnych branży i dziesiątki, a może nawet setki ludzi. Z "artystycznego" punktu widzenia mają one co najmniej tyle samo głosów "za", co i "przeciw" - panuje powszechna i wcale nie przesadzona opinia, że obecne konkursy Eurowizji to czysta komercja. Zostawmy jednak te rozważania, a skupmy się na jej technicznym aspekcie. O ile bowiem można mieć różne zdania na temat warstwy artystycznej, o tyle nikt przy zdrowych zmysłach nie zaprzeczy, że finał i odbywające się kilka dni wcześniej półfinały konkursu to, z logistycznego punktu widzenia, impreza przepotężna.

Opole 2011

 

Jako że festiwal opolski jest bardzo ważną instytucją polskiej rzeczywistości estradowej, postanowiliśmy "zapuścić żurawia" nieco głębiej za kuchenne drzwi. Oczywiście, interesowały nas przede wszystkim zagadnienia nagłośnieniowe. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu ma już bardzo długą tradycję. Dość powiedzieć, że tegoroczna edycja nosi "numerek" 48-my. Od czasów mrocznego socjalizmu stanowił, obok takich imprez jak międzynarodowy festiwal w Sopocie, festiwal piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu czy radzieckiej w Zielonej Górze, wyjątkowo mocny punkt na rozrywkowej mapie Polski.

numer
7/8
2011

 

Prenumerata Co w numerze

Artykuły i nowości

 • Prezentacja nowego systemu Bose w Istambule
 • Szkolenie Schrack Seconet Polska
 • Ergo Arena – instalacja nagłośnieniowa
 • Hala Sportowo-Widowiskowa w Ostrowcu Świętokrzyskim


Sprzęt

 • Bose RoomMatch
 • JBL Subcompact VerTec + VRack
 • Robe Robin 600 LEDWash
 • Pol-Audio PA 212-600 MP, TPH 115-500 + X3-2000
 • AKG WMS 40 PRO MINI
 • TOA M-9000M2


Działy

 • Od redakcji
 • Nowości
 • Rozważania
 • Branża
 • Końcówka

 

Tutoriale

 

TECHNIKA CYFROWA - FFT
Analizatory RTA czy programy typu SMAART, SatLive lub inne to obecnie standard na stanowisku realizatorskim. Ale czy aby na pewno wiemy, jakie "licho" tam siedzi? Co tak naprawdę dokonuje się w ich wnętrzach i - najważniejsze - czy wykorzystujemy ich możliwości w 100-procentach?

PODSTAWY - Kilka podstawowych informacji o akustyce pomieszczeń
Akustyka wnętrz to wielce skomplikowany dział akustyki i nie chodzi o to, aby wgryzać się w równania różniczkowe, opisujące skomplikowane procesy zachodzące między falami dźwiękowymi w takich pomieszczeniach. Dobrze jednak wiedzieć co nieco na ten temat, biorąc pod uwagę, że gros imprez, które obsługujemy, odbywa się właśnie w pomieszczeniach zamkniętych.

W PIGUŁCE - Jak oszukać nasz słuch

Niby wszyscy wiemy, jak działa nasz narząd słuchu, wszak to nasze podstawowe narzędzie pracy. Ale może nie do końca potrafi my wykorzystać właściwości naszego słuchu. W tym krótkim artykule poruszamy dwa tematy - lokalizacji źródła dźwięku i zagłuszania - które, wbrew pozorom, mają bardzo konkretne zastosowanie w praktyce nagłośnieniowej.

EDUKACJA - Edukacja vs. rzeczywistość
Autor próbuje odnieść się do artykułu Marka Witkowskiego z majowego numeru LSI o starciu teorii z praktyką w codziennych zmaganiach nagłośnieniowych. Poruszył on trudny temat zdobywania wiedzy, praktyki i łączenia jednego z drugim. Konkluzja płynąca z tego artykułu jest prawie żadna – nadal nie wiemy ile trzeba umieć, a ile trzeba wiedzieć. Problem w tym, że pewnie nie będzie tego wiadomo nigdy.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum