Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Prolight + Sound Frankfurt 2011

Po raz kolejny brać dźwiękowo-oświetleniowa zjechała do Frankfurtu na targi Prolight + Sound 2011 (a muzyczna na Musikmesse). Impreza, jak co roku, trwała 4 dni, tym razem między 6. a 9. kwietnia. Zacznijmy od dźwięku. W dużym skrócie można powiedzieć, iż tegoroczne targi systemami kolumnowymi stały... Pomysł koncernu Bose na przywrócenie do łask systemów kolumnowo- liniowych okazał się na tyle „zapładniający”, że na tegorocznych targach bardzo wiele firm proponowało „swoją wersję” takiego systemu. Oczywiście, Bose L1 i Compact L1 królowały w halach Musikmesse – równoległych z Prolight + Sound targów muzycznych.

Na wszelkich stoiskach, gdzie potrzebne było lekkie, nie rzucające się w oczy i skuteczne nagłośnienie instrumentów, można było spotkać popularne systemy Bose L1. Kompaktowy system liniowy zaprezentował m.in. LD Systems. Zestaw o nazwie WAVE28 to subwoofer bass-reflex z dwoma przetwornikami 8” w układzie V oraz dwie nadstawki pełnozakresowe z 16 przetwornikami 3-calowymi, uzupełnionymi o wysokotonowy przetwornik 1” umieszczony w tubie. Nadstawka promieniuje w zakresie 60° × 60°. Zestaw zapewnia skuteczne przetwarzanie częstotliwości z zakresu 45 Hz-20 kHz, oferując moc...

numer
5
2011

 

Prenumerata Co w numerze

Artykuły i nowości

 • Misterium Męki Pańskiej
 • Adam Celiński
 • Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa


Sprzęt

 • BSS Soundweb London BLU
 • Roland V-Mixer M-300
 • Crown MA-5000i
 • Drawmer DL251
 • Powersoft Digam M50Q
 • TOA D-901


Działy

 • Od redakcji
 • Eventy
 • Rozważania
 • Branża
 • Końcówka

 

Tutoriale

 

TECHNIKA CYFROWA - Cyfrowa transmisja wielokanałowa
Człowiek zawsze chciał przesyłać informacje możliwie daleko, możliwe szybko i tak, aby odczytujący wiadomość zinterpretował poprawnie i jednoznacznie. Temu miały służyć różne kody. Obecnie najdoskonalszy i najszybszy sposób przesyłania informacji to transmisja danych cyfrowych. W tym numerze zajmiemy się transmisją wielokanałową dźwięku cyfrowego.

NIE TYLKO DLA ORŁÓW - Mikrofon + preamp
Z pozoru współpraca mikrofonów z przedwzmacniaczami to żadna filozofia – wystarczy połączyć wyjście mikrofonu z wejściem preampu, kręcić „gainem” aż do momentu, gdy czerwona dioda CLIP zacznie coraz bardziej ochoczo pobłyskiwać i... pozamiatane. Niestety, nie ma tak łatwo. Jeśli zależy nam na zgodnej i owocnej współpracy tych urządzeń, trzeba nieco bardziej wysilić swój intelekt, niż w sposób opisany powyżej.

PODSTAWY - Miksowanie monitorów ze stanowiska FOH 78

Ten artykuł dedykowany jest tym, którzy do tej pory nie zajmowali się odsłuchami, ale z konieczności prędzej czy później staną przed tym problemem. Również realizatorzy, którzy specjalizować będą się stricte w „robieniu” odsłuchów też na pewno znajdą tutaj kilka ciekawych informacji, choć głównie skupimy się na – jak w tytule – miksowaniu monitorów ze stanowiska nagłośnieniowca przodowego.

ŚWIATŁO - DMX – Terminatory, splittery
W dotychczasowych artykułach o protokole DMX dość mocno skupialiśmy się na teorii, a w zasadzie na historii. Czas jednak przejść do bardziej praktycznego wymiaru i właśnie w tym numerze zaczniemy bliżej przyglądać się elementom składowym systemu opartego na protokole DMX.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum