Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach

W artykule tym będzie mowa o tym, jak regionalne ośrodki kulturalne w naszym kraju stopniowo przeobrażają się z zaściankowych, marnie wyposażonych przybytków w nowoczesne centra kultury, doskonale przystosowane do realizacji najróżniejszego typu imprez kulturalnych, dysponujące aparaturą z najwyższej półki. Oczywiście, nie będę tu pisał o wszystkich tego typu placówkach, ale o jednej – o Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Remont obiektu przeprowadzony został w ubiegłym roku. Gdybyście zobaczyli fasadę tego budynku „sprzed”, od razu przypomniałyby się Wam złote czasy komunizmu – oczywiście tym z Was, którzy je w ogóle pamiętają.

Zakres prac modernizacyjnych był bardzo szeroki i nie ograniczał się tylko i wyłącznie do rzeczonej fasady. Przebudowa dotyczyła także wnętrza, a najistotniejszymi zmianami, z naszego punktu widzenia, było polepszenie akustyki sali widowiskowej i powiększenie powierzchni sceny o niemal połowę. Sala widowiskowa w nowym wcieleniu wygląda bardzo elegancko, a akustyka jest co najmniej bardzo dobra.

numer
4
2011

 

Prenumerata Co w numerze

Artykuły i nowości

 • Akademia Triasu 2011
 • Light School
 • Paweł Zakrzewski


Sprzęt

 • Bose FreeSpace 3 + DXA2120
 • Roland Edirol VR-5
 • Soundcraft Si Compact 24
 • Drawmer MX40 i MX50
 • Dynacord PowerMate 1000-3
 • JBL CBT 50LA i CBT 100LA


Działy

 • Od redakcji
 • Nowości
 • Eventy
 • Rozważania
 • Branża
 • Końcówka

 

Tutoriale

 

TECHNIKA CYFROWA - Transmisja sygnałów cyfrowych
W kolejnym artykule z serii Technika cyfrowa zajmiemy się nie tajnymi kodami szyfrowymi, ale innymi rodzajami kodów, które mają coś wspólnego z przesyłaniem informacji oraz generalnie transmisją sygnałów cyfrowych. Kody transmisji cyfrowych możemy podzielić na standardy transmisji dwukanałowej oraz wielokanałowej. Z tej pierwszej grupy najczęściej spotykamy dwa: S/PDIF oraz AES/EBU i właśnie nimi zajmiemy się w tym numerze.

PODSTAWY - Charakterystyki mikrofonów
Mikrofony należą do grupy przetworników elektromagnetycznych. Każdy mikrofon, podobnie jak każde inne urządzenie, cechuje się pewnymi charakterystykami i parametrami. To jest dla każdego jasne. Ale czy na pewno potrafi my odczytywać te charakterystyki i prawidłowo je interpretować? Tym właśnie zagadnieniom poświęcony jest niniejszy artykuł.

W PIGUŁCE - Kierunkowość

Właściwości kierunkowe mikrofonów zależą przede wszystkim od sposobu odbierania energii akustycznej i przetwarzania jej na energię mechaniczną, a następnie od kształtu i rozmiarów mikrofonu w porównaniu z długością fali. W tym artykule dowiemy się jak kształtuje się te charakterystyki.

ŚWIATŁO - DMX – Kolejny krok
Dotychczas nasze rozważania w artykułach o protokole DMX obracały się wokół starszej wersji, z 1990 roku. Ale obecnie w zasadzie wszędzie króluje DMX z dodatkową literką „A”, który oficjalnie zadebiutował w 2004 roku. Czym różni się on od wersji z 1990 roku i dlaczego go wprowadzono? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!