Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Lawo, Innovason i Fohhn w Polsce

Opisywanej w artykule prezentacji jej „sprawcy” celowo nie nadawali medialnego rozgłosu. Dlatego też wie o niej zaledwie niewielkie grono osób. Organizatorzy postanowili, że to, co proponują, z założenia adresowane jest do określonej, wąskiej grupy klientów, i póki co, raczej w regionie, w którym sami (jako firma) funkcjonują. To tyle tytułem wstępu. Pora na przejście do konkretów. Wydarzenie, o którym wspomnimy to prezentacja konsolet Lawo i Innovason, produktów spod znaku Fohhn, a także mikrofonów MBHO. Całe to „zamieszanie” odbyło się we wrześniu ubiegłego roku w Katowicach, za sprawą firmy Dysten.

Firma ta działa na polskim rynku w sektorze instalacji audiowizualnych. Specjalizuje się ona w instalacjach i produkcji urządzeń zbudowanych z wykorzystaniem diod świecących LED, a jej produkty spełniają najwyższe światowe standardy, nierzadko wyznaczając nowe trendy i standardy techniczne.

 

numer
3
2011

 

Prenumerata Co w numerze

Artykuły i nowości

 • ISE 2011
 • Krzysztof Matyasz
 • Instalacje głośnikowe w sklepach H&M


Sprzęt

 • BSS Soundweb London
 • XTA DP548
 • Earthworks PM40 PianoMic
 • EAW JFL210 i JFL118
 • OHM CFU-A1 i CFU-A3
 • Proel Xenia


Działy

 • Od redakcji
 • Nowości
 • Rozważania
 • Branża
 • Końcówka

 

Tutoriale

 

INSTALACJE - Instalacje 70- i 100-woltowe po raz drugi
W jednym z poprzednich numerów Live Sound & Installation zajęliśmy się podstawowym omówieniem natury 100-woltowych instalacji głośnikowych. W tym numerze postaramy się przybliżyć Wam zagadnienia związane z podstawowymi elementami takich instalacji – przede wszystkim transformatorami – ich znaczenie dla działania całości i podstawowe parametry, które należy uwzględniać podczas projektowania „100-woltówki”.

SYSTEMY AUDIO - Dynamika, moc i poprawna dystrybucja sygnału
W artykule niniejszym poruszymy kilka podstawowych, a jednocześnie fundamentalnych zasad i teorii, które są kluczowe dla właściwego zaprojektowania systemów transmisji mowy, ale te same zasady będą też obowiązywać w nagłaśnianiu muzyki. Tak więc, choć przyporządkowaliśmy ten artykuł do działu „Instalacje”, znajdą tu też dla siebie sporo ciekawych (mamy nadzieję) informacji Ci, którzy na co dzień zajmują się realizacją dźwięku „live”.

TECHNIKA CYFROWA - Dither, kształtowanie widma szumu

Zanim przejdziemy do przetwornika C/A, powiemy sobie kilka zdań o tym co to jest dither oraz o funkcji zwanej „kształtowaniem widma szumu” – oba wykorzystywane w przetwornikach A/C do eliminacji, albo chociaż minimalizacji, szumu kwantyzacji. O tym bowiem, że urządzenia cyfrowe też szumią, już chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Co prawda nie tak, jak „analogi”, ale niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie się od niego uwolnić. W tym artykule zajmiemy się próbami jego minimalizacji.

ŚWIATŁO - DMX – Podstawowe informacje
W poprzednim, pierwszym z serii, artykule poznaliśmy historyczne podłoże powstania protokołu DMX, a także kilka podstawowych informacji o innych, tak analogowych jak i cyfrowych, protokołach wielokanałowego przesyłania sygnałów sterujących oświetleniem. Czas jednak przejść do konkretów, toteż w tym artykule skupimy się już tylko na DMX-ie, dowiadując się co nieco o jego założeniach, właściwościach i strukturze.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum