Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Prolight + Sound 2010

Prawie 110 tysięcy odwiedzających i około 2.340 wystawców – takim wynikiem mogą pochwalić się tegoroczne targi Musikmesse i Prolight + Sound we Frankfurcie. Co prawda, w stosunku do roku poprzedniego odnotowano pewien spadek, ale to i tak więcej niż przewidywano. My w tym artykule skupimy się na zaprezentowanych tam nowościach sprzętowych.

Nowości w ESS Audio

Firma ESS Audio, będąca dystrybutorem w Polsce urządzeń grupy Harman, zorganizowała w klubie warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej spotkanie, podczas którego zaprezentowano nowy, najmniejszy system line array z serii VerTec, oraz dwie nowe konsolety cyfrowe spod szyldu Soundcraft – Vi2 i Vi1.

 

numer
3
2010

 

Prenumerata Co w numerze

Artykuły i nowości

 • Powtórka z Matecznika
 • Funktion One w Polsce
 • MG Service
 • Rozważania – Historia konsolety
 • Klein + Hummel SMS i Pro X
 • Stadion w Bełchatowie

Profile produktów

 • AKG DMS 700
 • Soundcraft GB2 32
 • d&b audiotechnik M4
 • Sennheiser G3 EW500

Działy

 • Od redakcji
 • Eventy
 • Końcówka

Dla praktyków

Lasery
Od momentu wynalezienia, lasery wzbudzają bardzo dużo emocji. Są one wykorzystywane przez naukowców, w medycynie, wojsku, ale również można je zobaczyć na dyskotekach, scenach teatralnych, a nawet w operach.

Definicje i parametry mocy
Aby rzucić choć trochę światła w gąszcz parametrów związanych z pojęciem „mocy”, spróbujemy w tym artykule przyjrzeć się tym najczęściej spotykanym i rozwikłać, co one oznaczają oraz jak się maja jedne do drugich.

Wzmacniacze mocy cz. II
Zanim skoncentrujemy się na tym jak wygląda wzmacniacz mocy „od kuchni”, czyli czego możemy się spodziewać po nim, sprecyzujmy gros parametrów, którymi hojnie epatują nas producenci końcówek.

Podstawy elektroniki
Rozwój technologii estradowej nie byłby możliwy bez elektroniki. Dlatego pozwalamy sobie zamieścić ten mikro-leksykon pojęć elektronicznych dla każdego, kto dopiero zaczyna pracę w branży albo chciałby uzupełnić swą wiedzę w tym zakresie.

Impedancja
Podobnie jak mylone są często pojęcia polaryzacji i fazy, tak mylnie również traktuje się zagadnienie impedancji i symetrii. Nadszedł czas, by postawić pytanie, co to jest ta impedancja i czy ma ona jakiekolwiek znaczenie w naszych działaniach.

Zasilanie cz. II
W tym artykule poruszymy tematy związane z prądem – zabezpieczenia, przewody, wtyki. Powiemy też o przepięciach i zakłóceniach w sieci.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum