Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Jose Carreras w Toruniu

Jakiś rok temu opisywaliśmy na naszych łamach koncert Placido Domingo, który miał miejsce w Operze Łódzkiej. Było to wielkie wydarzenie artystyczne, zorganizowane w związku z 90-leciem powstania województwa łódzkiego. Tym razem chcemy Wam opisać inne, ale równorzędne pod względem rangi wydarzenie – występ drugiego z trójki wielkich tenorów, Jose Carrerasa, w Toruniu.

WAMAT

WAMAT – producent techniki estradowej – obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia na rynku. Firma, której siedzibą od początku działalności są Podleszany niedaleko Mielca, zawsze stawiała na funkcjonalność i wysoką jakość produkowanych elementów. Ową wysoką jakość produkowanych przez WAMAT podestów, scen, zadaszeń, trybun, a także uchwytów i statywów pod oświetlenia teatralne doceniają nawet zagraniczni przedsiębiorcy.

 

numer
5
2010

 

Prenumerata Co w numerze

Artykuły i nowości

 • Gala arii operowych na Wawelu
 • Buddy Whittington w Progresji
 • M-380 i M-48 RSS by Roland
 • TOA Poland
 • Community WET228

Profile produktów

 • Vari*Lite VLX
 • Soundcraft Si1
 • Turbosound NuQ-12DP i B-15DP
 • Sontronics STC-80 i STC-6

Działy

 • Od redakcji
 • Eventy
 • Branża

Przeczytaj w całości

Dla praktyków

Kilka istotnych pojęć i definicji
Wrzesień jest miesiącem, który chyba większości z nas kojarzy się jednoznacznie, tj. z rozpoczęciem nauki. Stara, sprawdzona maksyma głosi: „Repetito est mater studiorum”. W artykule tym zrobimy więc mała powtórkę z podstaw fizyki i akustyki.

Technika cyfrowa – podstawy
Niejednokrotnie zastanawialiście się zapewne, jak to jest tak naprawdę z tą „cyfrą”? Każdy, niewątpliwie, orientuje się jakie zalety i wady ma praca w dziedzinie cyfrowego przetwarzania dźwięku. W tym numerze zaczynamy nowy cykl, dotyczący tego co ma jakikolwiek związek z dźwiękiem cyfrowym.

Delay, pogłos
W obecnych czasach nikt już praktycznie nie wyobraża sobie profesjonalnej aparatury nagłośnieniowej, w skład której nie wchodziłby przynajmniej jeden rak z procesorami sygnałowymi zwanymi procesorami dźwięku lub „efektami”. Artykuł ten poświęcimy na przybliżenie Wam procesorów opóźnieniowych.

Filtry, zwrotnice, crossovery
Pojęcie filtru może kojarzyć się różnie, podobnie jak słowo zwrotnica. Dla ludzi zajmujących się tematyką dźwięku oba te słowa, pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego, znaczą to samo. A co dokładnie?

Mikrofon pojemnościowy
W kolejnym „pigułkowym” artykule spróbujemy przybliżyć Wam, czym różni się mikrofon pojemnościowy od elektretowego (jeśli w ogóle się czymś różni), gdzie i dlaczego będziemy stosować napięcie zasilające Phantom i dlaczego.

Dbałość o przewody
Przewody można by określić „szarą eminencją” estrady. Zwykle niemal ich nie dostrzegamy i często nie szanujemy. A przecież ich niewłaściwe traktowanie może być przyczyną uszkodzeń, które potrafią naprawdę uprzykrzyć życie.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum