Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Kalendarium

Sobota  28.08

Warsztaty muzyczne SWAM/Tauron Nowa Muzyka

Termin: 28.08.2010Miejsce: Katowice 

Termin: 28 sierpnia 2010 r.
Miejsce: Katowice
Informacje dodatkowe:

Pokaz miksu prowadzony przez uznanego na świecie reżysera dźwięku jest wydarzeniem na skalę polską unikalnym, a Marek Walaszek ma dar przedstawiania rzeczy prosto i ciekawie. Propozycja jest niecodzienna, choć stanowiąca już w Instytucie SWAM pewną tradycję - publiczność na pokazie miksu na targach Music Media w Krakowie w zeszłym roku wypełniła dużą salę wykładową po brzegi i słuchała z zapartym tchem do samego końca.

Tym razem spotkanie wzbogacone będzie o wykład dotyczący najbardziej tajemniczego zabiegu wykorzystywanego w produkcji muzyki - kompresji - oraz najbardziej tajemniczego programu do pracy z dźwiękiem - MaxMsp - w postaci Max for Live.

Plan pokazów

Godzina 11:00 - "Kompresor jako kostka rubika"

Wykład o działaniu kompresora i jego roli w podnoszeniu walorów artystycznych dźwięku. Na co tak naprawdę wpływa kompresja? Jak "słyszy" kompresor?Co to jest głośność, jak się ją dodaje i jaki to ma związek z kompresją równoległą? Na co zwrócić uwagę ustawiając kompresor?

Godzina 12:30

Dwugodzinny pokaz miksu na materiale zagranicznego artysty w wykonaniu Marka Walaszka (studio Fort11) i duża ilość czasu na zadawanie na pytań.

Godzina 15:00 - Max for live dla producenta

Wykład z programie komunikującym Ableton Live z MaxMsp. Czym jest Max for live? Podstawowy przepływ sygnału pomiędzy Ableton Live, a MaxMsp. Jak uruchamiać dostępne za darmow sieci patch'e Max'a w Abletonie. Praca w Max'ie na przykładzie sekwencera krokowego.

Marek Walaszek

Ukończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, na wydziale Rezyserii Dźwięku. Swoją twórczość rozpoczął w 1996, współpracował z wieloma artystami z zagranicy i z Polski. Do tej pory miał przyjemność pracować jako producent i reżyser dźwięku przy nagraniach, w których pojawili się tacy artyści jak Pharell Wiliams, Ne-Yo, The Rza, Methodman, Redman, GhostFace Killah, Raekwon, Cilvaringz, WWO, Hemp Gru i wielu innych.

Angażuje się również w podziemne projekty jak: Radio G, Formacja Cmentarz, Freestyle, Diho Raz, THS Klika, Mikron. Jako reżyser dźwięku pracował przy udźwiękowianiu filmów, reportaży, reklam, nagłaśnianiu koncertów i spektakli. Jest Trenerem APPLE Logic oraz Soulution, ekspertem do spraw studii nagrań w firmach Polsound i ESS Audio. Posiada również własny klub muzyczny - No Mercy. Cały czas pracuje nad własnymi produkcjami, pomaga młodym zespołom w realizacji nagrań a dla relaksu, w wolnych chwilach gra jako DJ w klubach na terenie całej Polski.

Paweł Cyrta

Badacz dźwięków i technologii muzycznych, kompozytor pracujący z muzyką generatywną, interaktywnymi systemami i kompozycją algorytmiczną. Jest autorem licznych artykułów w magazynach 'Estrada i Studio' oraz 'Muzyka i Technologia'. Absolwent zakładu Elektroakustyki na Politechnice Warszawskiej.  W 2007 roku odbył staż w paryskim IRCAM'ie, gdzie pracował nad wykorzystaniem syntezy mowy i śpiewu wraz z naturalnymi emocjami w kompozycjach muzycznych.

Obecnie pracuje jako specjalista przy innowacyjnych rozwiązaniach analizy i przetwarzania dźwięku. Swoją działalność artystyczną realizuje pod pseudonimem "Dźwiękoton". Opiera swoje działanie o metody live coding'u i live electronics w połączeniu z dźwiękami akustycznymi i improwizowanym śpiewem.

Paweł Przezwański

Kompozytor, aranżer, producent, gitarzysta, założyciel Instytutu SWAM - Polskiego Instytutu Edukacji Audio. Współpracował z takimi twórcami i zespołami jak: Gaba Kulka, Zakopower, Ceti, Di Galitzyaner Klezmorim, Big Band Powiatu Ostrowskiego. Stypendysta Ministra Kultury i Keimyung Research Foundation. Autor muzyki symfonicznej, elektronicznej, interaktywnej, kameralnej, filmowej.

Ukończył kompozycję na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina oraz Prywatną Szkołę Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Uczestniczył w kursach Acanthes Center for Contemporary Music w Metz i w kursach kompozycji w Herdfordshire. Współpracuje z Filharmonią Kaliską w ramach projektu "Filharmonia nie gryzie".

Instytut SWAM - Polski Instytut Edukacji Audio


Funkcjonująca od roku z dużym powodzeniem na polskim rynku placówka edukacyjna wspomagająca rozwój Polaków w dziedzinie pracy z dźwiękiem i organizująca intensywne kursy z wybitnymi realizatorami dźwięku, producentami muzycznymi, kompozytorami, dj'ami, muzykami. Fundamentem koncepcji edukacyjnej Instytutu SWAM jest idea kontaktu z profesjonalistą w jego naturalnym otoczeniu - studio nagraniowym, w małych grupach.

Nie przegap w tym miesiącu