Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Kalendarium

Sobota  15.05

DJSHOP.PL Workshop Day 2010

Termin: 15.05.2010Miejsce: Wrocław 

Termin: 15 maja 2010 r.
Miejsce: Wrocław
Informacje dodatkowe:

W sobotę 15 maja odbywać będą się warsztaty, pokazy oraz różnego rodzaju prezentacje kierowane przede wszystkim do DJ-i, producentów muzycznych oraz osób interesujących się tematem Video & Light Jockeyingu.

W jednym czasie można testować i porównać "tony" sprzętu i technologii. Szeroka grupa fachowców będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i udzielić cennych rad i uwag.

Impreza, w swoich założeniach ma w jak najszerszym aspekcie obejmować rynek DJ, produkcji, VJ i LJ. Uczestnictwo jest darmowe, przygotowane są też konkursy, w których można będzie wygrać kilkadziesiąt wartościowych nagród.

Sektor DJ

Kilkaset metrów kwadratowych zastawionych sprzętem kierowanym na rynek DJ. Gramofony, miksery, efektory, odtwarzacze CD oraz najnowsze, cyfrowe rozwiązania i technologie powiązane z dwoma magicznymi literami DJ. Ponad 100 włączonych i gotowych na Twoje testy urządzeń od najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku.

Sektor Studio i Produkcja

Dziś z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić - nie ma odwrotu od produkcji, sama DJ-ka już nie wystarczy. Fuzja świata DJ ze światem Producenckim stała się faktem i dynamicznie postępuje. Niejednokrotnie obok zestawu gramofonów, czy CD Playerów na konsoli w klubie zobaczymy stojące samplery, notebooki z sekwencerami, sterowniki MIDI, grooveboxy itp. Live acty grane są już praktycznie na każdej większej imprezie. Sektor Produkcja to niepowtarzalna okazja zapoznania się z dziesiątkami produktów służących do produkcji elektronicznej muzyki, tej Live Actowej jak i studyjnej, która wydawana jest na winylach, czy płytach CD.

Sektor Video & Light Jockey


Obraz video od wielu lat towarzyszy muzyce, do niedawna głównie w postaci teledysków. Jednak jak w innych dziedzinach, także tu następuje postęp, a nawet rewolucja. Dziś dostępne są technologie i rozwiązania umożliwiające tworzenie teledysków na żywo poprzez osoby trudniące się tak zwaną VJ-ką (Video Jockey). Obraz coraz częściej towarzyszy występom Dji oraz zespołom muzycznym tworząc interesujące widowiska w połączeniu z dźwiękiem. Jeśli chcesz zobaczyć z bliska jak wygląda profesjonalny warsztat i praca VJ-a odwiedź te miejsce.

Oświetlenie to także nieodzowna część Show przez duże S – sprawdź, co obecnie dzieje się w, tym segmencie rynku i przekonaj się na własne oczy, że lasery i LED także tutaj przejmują "dowodzenie".

Sektor Open Your Mind

Bycie DJ-em, czy producentem to nie tylko kreatywna i twórcza praca. Każdy z Was prędzej lub później zetknie się z tematem organizacji imprez, publikacji materiałów, czy choćby kwestią praw autorskich. Wpadnij do tego sektora i porozmawiaj z ludźmi, którzy dysponują wiedzą i doświadczeniem w wyżej wymienionych tematach. Znajdziesz tu przedstawiciela ZAIKS-u, właścicieli wytwórni fonograficznych (Labele), czy firmy
odpowiedzialne za organizację imprez.

Sektor Warsztatów, Prezentacji i Wykładów

W tym sektorze, od godziny 11:00 do godziny 17:00, będziesz mógł uczestniczyć w 6 (godzinnych) warsztatach, prezentacjach i wykładach. Między innymi Angelo Mike opowie, o realiach polskiej sceny DJ-skiej i producenckiej. Będziecie mogli posłuchać wykładu o prawach autorskich, który poprowadzi reprezentant ZAIKS-u, czy posłuchać jak profesjonalnie organizuje się imprezy i wydaje płyty. Możecie liczyć także na premierowe prezentacje sprzętu, w tym Korg Kaossilator PRO, a także warsztaty, w których między innymi zademonstrowany będzie proces tworzenia muzyki w domowym studio.

Sektor Kokon (wylęgarnia talentów)


W tym sektorze będziesz mógł zadać każde nurtujące Cię pytanie dotyczące fachu DJ-a i producenta muzycznego. Uzyskasz nie tylko suchą odpowiedź, ale często poprą ją praktyczne argumenty i prezentacje. Oczywiście w jeden dzień nie staniesz się DJ-em, czy producentem ale wiele rzeczy nie będzie już dla Ciebie tabu, a jeśli stwierdzisz, że chcesz wejść w ten interesujący świat będziesz wiedział do kogo uderzyć. Sektor Kokon, to także arena całodziennej skrecz sesji. Wpadnij ze swoim mikserem i wkładkami i weź udział w skreczowym JAM Session!

Sektor DJSHOP.PL

Poznajmy się, wpadnij na nasze stoisko i zobacz, kto stoi, za tym całym „zamieszaniem”. Przygotowaliśmy , dla Ciebie parę niespodzianek i konkursów. Dodatkowo w specjalnym pomieszczeniu będziesz mógł porównać monitory audio, mikrofony pojemnościowe jak i „padowe” kontrolery MIDI.

http://www.workshopday2010.djshop.pl/

Nie przegap w tym miesiącu